.


.

Get Adobe Flash player

IMG 20190927 091542Dzień Głośnego Czytania w „Wesołej Piątce”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

 

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika  – człowieka samodzielne myślącego, posiadającego wiedzę i  umiejętność jej poszerzana, kulturalnego, etycznego, z wyobraźnią, który umie radzić sobie w życiu przy pomocy rozumu, a nie pięści!

 Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Dlatego w naszym przedszkolu uzupełniamy domowe czytanie, a tam gdzie całkiem go brak, dajemy szansę codziennego kontaktu z książką. Zapraszamy też rodziców, dziadków i innych dorosłych do głośnego czytania dzieciom. Głośne czytanie dziecku wzmacnia więź rodziców z dzieckiem i zapewnia jego zdrowy rozwój emocjonalny. Nawyki umysłowe, przekonania i system wartości powstają w dzieciństwie. Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Nawiązując do Dnia Głośnego Czytania nasze przedszkolaki odwiedziły zaprzyjaźnioną bibliotekę dziecięcą i tam wysłuchały dalszych przygód bohaterów ulubionej książki autorstwa Andrzeja Maleszki z serii „Magiczne drzewo” w wykonaniu pani Iwonki. Maluszki natomiast odwiedziła (z książką oczywiście) tajemnicza dama, która wzbudziła duże poruszenie i zaciekawienie. Owa barwna postać przeczytała dzieciom opowieść o wesołych zwierzątkach i zaprosiła do wspólnej zabawy a także gościem u maluszków była absolwentka naszego przedszkola Olga.

Głośne czytanie to potężna stymulacja mózgu. Dzieci, którym dużo się czyta rozwijają się lepiej niż ich rówieśnicy.

BIERZMY WIĘC KSIĄŻKI W DŁOŃ I CZYTAJMY DZIECIOM.. i sobie! 

Copyright © 2020 Wesola Piatka Rights Reserved.