.


.

Get Adobe Flash player

20200128 095249Projekt „Nasze miasto” w przedszkolu  „Wesoła Piątka”

Na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku dwie starsze grupy realizowały projekt „Nasze miasto”.

Pomysł wypłynął od dzieci, które stawiały mnóstwo pytań dotyczących naszej małej ojczyzny. Wcześniejsze obserwacje i doświadczenia pomogły w ustaleniu sposobów uzyskania odpowiedzi. Poprzez wielokrotne obserwacje, badania, wycieczki, wyprawy terenowe, rozmowy ze sobą wzajemnie i z ekspertami, dzieci znajdowały odpowiedzi na postawione przez siebie pytania.        

Kopalnią wiedzy były spotkania w: Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Bibliotece Dziecięcej, Urzędzie Miasta i Gminy, Starostwie Powiatowym oraz w redakcji gazety „Powiat” i w Radio- Nakło. Podczas spacerów i wycieczek przedszkolaki dokładniej przyjrzały się takim miejscom jak: nakielska marina, Rynek, Park 700-lecia Nakła,  Park Jana III Sobieskiego, amfiteatr. Realizując projekt dzieci nauczyły się piosenki „To moje miasto” i wiersza „W naszym małym miasteczku”. Podejmowały też działanie matematyczne, zbudowały makietę wschodniej części miasta oraz wykonały herb wybraną przez siebie techniką plastyczną. 

Zachęcamy wszystkich do odkrywania piękna naszego miasta!

Copyright © 2020 Wesola Piatka Rights Reserved.