Audycje muzyczno-teatralne

W minionym tygodniu oraz w czwartkowe przed południe w Przedszkolu odbyły się audycje muzyczno-teatralne. Uśmiechu radości bowiem dostarczyli naszym milusińskim Nutka Milutka oraz Tomek Wszędobylski.
W miniony piątek Nutka Milutka wraz z gośćmi panią Moniką Litwin – Dyngosz i Wojciechem Dyngosz artystami występującymi w operze przeniosła nas w wspaniały świat muzyki. Podczas spotkania dzieci poznały trzy rodzaje głosów: alt, sopran i bas. Całemu przedstawieniu towarzyszył utwór pt. „Do opery”. Niezwykle humorystyczne spotkanie z Nutką Milutką pozwoliło dzieciom zrozumieć, że opera to połączenie słowa, muzyki, plastyki, ruchu, gestu oraz gry aktorskiej.
Z kolei teatrzyk z serii przygód Tomka Wszędobylskiego „W zamku króla” zapewnił naszym wychowankom mnóstwo śmiechu i wspaniałego humoru. Historia opowiadała o złym i chciwym królu, który chciał wykraść tajemniczą księgę elektronową pewnemu profesorowi i wykorzystać ją do nieuczciwych celów. Na szczęście Tomek zwyciężył złego króla i ukazał dzieciom, że trzeba być odważnym i żyć w prawdzie. Przedszkolaki wszystkie widowiska oglądały z wielkim zainteresowaniem, pełnym emocji i wrażeń:)