Mikołajki w Wesołej Piątce.

     W piątek 4 grudnia w przedszkolu obchodziliśmy Mikołajki. Od samego rana w placówce panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością czekały na przyjście niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. W tym dniu przedszkolaki zadbały o to, aby ich strój był w kolorze czerwonym, a wiele z nich założyło również na głowę mikołajkową czapkę. Przed śniadaniem milusińscy ustawili buty przed salą, w których znalazły słodkości.

     Grupa Jeżyków wykonała wspólnie szalik dla Mikołaja, aby nie było mu zimno, gdy będzie rozwoził upominki pozostałym dzieciom.  W grupie Żabek dzieci postanowiły stworzyć dla Mikołaja nową brodę oraz jego podobiznę. Pszczółki  oraz Misiaczki wysłuchały historii o Świętym Mikołaju a następnie uczestniczyły bardzo aktywnie w mikołajkowych zabawach ruchowych. Dzieci postanowiły wysłać Mikołajowi uśmiech pijąc sok z cytryny. 

   Ten wspaniały gość zostawił dla dzieci list oraz upominki, w zamian dzieci śpiewały mu piosenki oraz głośno dziękowały. Był to dzień pełen radości i uśmiechów.

    Serdecznie dziękujemy Samorządowi Mieszkańców numer 2 w Nakle nad Notecią, za okazaną dobroć dzieciom z Przedszkola „Wesoła Piątka”.