Noc w przedszkolu 🙂

Noc w przedszkolu  „Wesoła Piątka”

W naszym przedszkolu jedną z tradycji na pożegnanie 6-latków jest Noc w przedszkolu.

Najstarsze przedszkolaki z grupy Misiaczki, po pożegnaniu z rodzicami w piątkowy poranek, wyruszyły na wycieczkę do wioski indiańskiej w Bydgoszczy. W obozie Indian nad brzegiem Brdy, dzieci poznały kulturę indiańską, wzięły udział w tańcach plemiennych, strzelały z łuku, łapały węże i łowiły ryby. Miały okazję do zabawy z wodzem indiańskim,  pośród prawdziwych tipi, wigwamów i totemów.

Po powrocie do przedszkola, dzieci zjadły obiad, odpoczęły w ogrodzie i zaproszone przez Państwo Pubanc, wyruszyły na lody. Popołudnie  i wczesny wieczór, spędziły na ulubionych grach, zabawach zarówno w sali, jak i w ogrodzie. Po kolacji, dzieci wyposażone w śpiwory, pidżamki i inne niezbędne rzeczy  wybrały sobie miejsce do spania, gdzie mogły się rozlokować w pobliżu ulubionej koleżanki czy kolegi. Przed spaniem były jeszcze nocne zabawy w ogrodzie. Gdy nadszedł ten czas, kiedy wszyscy zaczęli odczuwać zmęczenie, dzieci udały się na spoczynek. W zasypianiu pomogła bajka.

O poranku, po toalecie oraz uporządkowaniu „sypialni” dzieci zasiadły do wspólnego uroczystego śniadania. Ostatnią atrakcją było rozbicie piniaty, w której dzieci znalazły upominki oraz słodycze. Na koniec wszystkie Misiaczki otrzymały pamiątkowe medale.

Mamy nadzieję, że Noc w przedszkolu pozostanie w pamięci wszystkich dzieci, jako miłe i niepowtarzalne wydarzenie.