„Rodzinny Dzień Sportu w Wesołej Piątce” – grupa „Jeżyki”

           O tym, jak ważny jest ruch w życiu małego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać.  Uprawianie sportu uczy wytrwałości
w dążeniu do celu, pokonywanie własnej słabości oraz wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji a także współpracy
w zespole.

            Mając na uwadze walory aktywnego spędzania czasu wolnego w czwartek 12 maja 2022 r. w „Wesołej Piątce” zorganizowano „Rodzinny Dzień Sporu” pod hasłem: „Razem bawić się najlepiej”.

            Od samego rana dzieci z grupy „Jeżyki” z niecierpliwością czekały na zapowiedziane zawody sportowe. Pełne entuzjazmu, punktualnie o godzinie 1630, zebrały się wraz z rodzicami w ogrodzie przedszkolnym, gdzie czekały przygotowane przeróżne zadania sportowe. Rodzice i ich pociechy, aktywnie i z dużym zapałem uczestniczyli w przygotowanych zabawach sportowych. Panie wychowawczynie przygotowały różnorodne konkurencje:  pokonanie toru przeszkód, rzut woreczkiem do celu, slalom z ziemniakiem. Nie zabrakło zabawa ruchowych a także 4 – latki zaprezentowały rodzicom taniec. Ostatnim zadaniem była praca plastyczna, która polegała na ozdobieniu pucharu z dostępnych materiałów. Kreatywność, pomysłowość jak również zdolności plastyczne dzieci oraz rodziców wywołały zachwyt wśród nauczycielek. Na koniec przedszkolaków oraz rodziców czekał słodki poczęstunek. Każdy uczestnik otrzymał medal.

            Wszystkim należą się słowa uznania, za chęć udziału w zawodach oraz taki wybór spędzania swojego wolnego czasu. Szczególne gratulacje dla Rodziców, którzy podeszli do tych zawodów z dystansem, uśmiechem i przymrużeniem oka.

Brawa dla wszystkich!