„Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”

          W piątek 20 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup obchodziły Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada. Symbolem tego święta jest słoneczko, więc, aby było jaśniej oraz radośniej w ubiorze najmłodszej grupy „Jeżyki” dominował kolor żółty. Tego dnia wszystkich obowiązywał uśmiech, przyjazne nastawienie do innych, ciepłe spojrzenia a także serdeczne i miłe gesty. Przedszkolaki przypomniały sobie jakie mamy magiczne słowa i w jakich sytuacjach je używamy. Na zakończenie dnia „Jeżyki” stworzyły wspólną pracę plastyczną „Słońce życzliwości”, które ozdobiło ich salę. Każdy z przedszkolaków miał okazję robić sobie zdjęcie w fotobudce. W tym dniu nie zabrakło niespodzianki dla rodziców. Każdy z nich mógł skorzystać ze specjalnych kuponów „Weź ze sobą dobre słowo… i podaj dalej”.

         Dzieci z grupy „Żabki” wraz z Paniami rozmawiały o tym jak być życzliwym dla innych, ale także stworzyły upominki dla pozostałych przedszkolaków oraz najbliższych. Nie zabrakło zabawy z kłębkiem wełny, z której stworzyli „pajęczynę przyjaźni”.

        Grupa „Pszczółki” wysłuchała mądrej bajki pt. „Czarodziejski flet”, a także uczestniczyła w zabawie „Powiedz coś miłego koledze, koleżance”. Wszystkie dzieci złożyły przysięgę związaną z życzliwym zachowaniem się. Na zakończenie dnia wykonały „uśmiechnięte minki”.

        Grupa 6-latków zapoznała się z opowiadaniem pt. „Czarodziejka”, po którym dzieci określały przymiotnikami osobę życzliwą. „Misiaczki” rysowały obrazki ilustrujące życzliwość. W ciągu dnia  brały udział w  zabawach  dydaktycznych oraz dramowych.

         To był dzień pełen radości i uśmiechów!