Urodzinki w grupie „Jeżyki”

We wrześniu swoje urodziny obchodził Igor. Mama Igora przeczytała nam jego ulubioną bajkę pt. „Samolubny olbrzym”. „Jeżyki” z uwagą wysłuchały bajki, a później odpowiadały na pytania, które zadawała Pani Zosia, mama Igora. Nie zabrakło także wspólnych tańców oraz słodkiego poczęstunku.

W październiku swoje urodziny obchodził Maks. Mama Wiktoria zabrała dzieci
w piracką podróż. Na początku przeczytała bajkę pt. „Piraci z zatoki przygód”, następnie każde dziecko losowało karteczkę z numerem ze specjalnej skrzyni. Każde dziecko otrzymało rekwizyt, z którym zrobiło sobie zdjęcie. Na koniec był słodki poczęstunek oraz wspólne zabawy taneczne z Mamą Wiktorią.

W listopadzie swoje urodziny obchodziła Helenka. Tata Helenki, Pan Mieszko przybliżył dzieciom zawód strażaka oraz zaprezentował strój i podręczny sprzęt. Na koniec spotkania dzieci zaśpiewały koleżance „sto lat”, następnie Helenka wylosowała prezent ze specjalnej „skrzyni prezentów”. Na koniec solenizantka poczęstowała przedszkolaki cukierkami.

W grudniu swoje urodziny obchodził Jasiek. Mama Paulina przygotowała dla dzieci tort. Każdy przedszkolak otrzymał swój kawałek, w którym była słodka niespodzianka. Nie zabrakło także wspólnych tańców. Mama Jaśka przeczytała nam jego ulubioną książeczkę,
a mianowicie „Moje pojazdy”. Okazało się, że „Jeżyki” bardzo dobrze znają różne środki transportu.

W styczniu swoje 5-te urodziny obchodził Bartek. Bartek wraz z tatą Tomkiem zaprezentowali nam dwie swoje ulubione książki, które wspólnie czytają w domu. „Jeżyki” zaśpiewały dla Bartka „Sto lat” oraz wręczyliśmy mu dyplom oraz prezencik. Tata Tomek razem z Bartkiem przygotowali dla dzieci słodki upominek.

W lutym odwiedził Nas Pan Krzysztof – tata Kuby, który „zabrał” dzieci do świata klocków lego. Zadaniem dzieci było złożenie pojazdu – straży pożarnej. Każdy „Jeżyk” miał swoją instrukcję według, której składał pojazd. Okazało się, że to zadanie było całkiem łatwe i nikt nie miał problemu z jego wykonaniem. Kuba z rodzicami przygotował piniatę
z cukierkami. Każdy przedszkolak mógł zabrać do domu złożony przez siebie pojazd.

W marcu swoje 5 – te urodziny obchodziła Jagna. Mieliśmy okazję gościć tatę Jagny, Pana Wojtka, który opowiadał nam o swojej pracy – pilota wycieczek oraz przeczytał wspólnie z córką książkę Martyny Wojciechowskiej „Dzieci Świata”. Pan Wojtek przygotował dla dzieci niespodziankę – mapę świata do wspólnego kolorowania oraz słodki poczęstunek, którym były babeczki, które Jagna upiekła razem z mamą. Dzieci zaśpiewały koleżance „Sto lat” i złożyły życzenia. Nie zabrakło wspólnych tańców.

W kwietniu gościliśmy Panią Paulinę, mamę Zuzi. Nasz gość przeczytał ulubioną książeczkę Zuzi, następnie miał miejsce słodki poczęstunek – babeczki z owocami i bitą śmietaną. Zuzia otrzymała dyplom oraz „Urodzinową książeczkę” z obrazkami narysowanymi przez kolegów i koleżanki z grupy.

W maju swoje urodziny obchodził Borys. Borys zaprezentował Jeżykom swoją kolekcje dinozaurów którą dzieci mogły się bawić dowoli. Mama Borysa przeczytała książeczkę o dinozaurze którego znają wszystkie dzieci – Tyranozaur Rex zwany T-Rexem. Borys otrzymał jak każdy Jeżyk książeczkę urodzinową stworzoną przez kolegów i koleżanki oraz dyplom ukończenia 5 urodzin. Na dzieci czekał słodki poczęstunek w postaci pysznych babeczek oraz mała niespodzianka, która czeka w przedszkolu na nieobecne Jeżyki.

W czerwcu była okazja także do świętowania tych urodzin dzieci, które obchodzą je  w lipcu i sierpniu. Odwiedziła Nas Pani Monika, mama Piotrusia P. Piotrek zaprezentował dzieciom swoją kolekcję aut, która bardzo się spodobała „Jeżykom”. Mama Piotra przeczytała Nam książkę pt. „Gdy serce bije mocno”. Książka ta opowiadała o pięknej miłości, dzięki której dowiedzieliśmy się jął zbudowany jest człowiek: czym jest słuch, wzrok, serce, trawienie. Wspólnie przypominaliśmy sobie cykle życia człowieka. Nie zabrakło wspólnych tańców, słodkich upominków. Mama Piotra przygotowałam dla dzieci kolorowanki.

W czerwcowe przedpołudnie gościliśmy Panią Darię, Mamę Piotrusia K., która przeczytała komiks o małych figurkach-Superthings, a dokładniej jaka spotkała je przygoda w kinie. Piotruś pokazał dzieciom swoją kolekcję-opowiedział, które są dobre, a które złe. Są to figurki, które przedstawiają przedmioty użytku codziennego np. figurki w postaci gąbki do mycia naczyń, narzędzi, aparatu fotograficznego itd. Na dzieci czekał też słodki poczęstunek, upominki oraz kolorowanki.

Również swoje 5 – te urodziny obchodziła Zosia. Zosia zaprosiła do przedszkola Tatę, który przeczytał Nam książkę pt. „Kocham Cię tatusiu!”. Następnie Tata Zosi zaprezentował Nam różnego rodzaju naklejki, które produkuje. Zosia przygotowała dla „Jeżyków” zadanie-każdy miał zaprojektować swoją naklejkę. Były wspólne tańce oraz słodki upominek. Były to ostatnie urodzinki w naszej grupie.

BARDZO DZIĘKUJEMY RODZICOM za mile spędzony czas! Brawo dla Was Rodzice! Za pomysłowość, kreatywność.